Obrońcy praw człowieka - strategicznym zadaniem Rosji jest zmiana składu ludności Krymu

Obrońcy praw człowieka - strategicznym zadaniem Rosji jest zmiana składu ludności Krymu

Ukrinform
Władze ukraińskie powinny zbadać sytuację demograficzną na Krymie, ponieważ Kreml podejmuje aktywne działania na rzecz zmiany populacji okupowanego półwyspu – powiedziała szefowa krymskiej grupy praw człowieka Olha Skrypnyk, donosi Ukrinform, powołując się na „Krym. Reali”.

„Strategicznym zadaniem Federacji Rosyjskiej jest zmiana składu ludności. W sensie fizycznym i świadomościowym. W większości jedną rzeczą, którą możemy zauważyć, jest ruch zmilitaryzowanej populacji. Mówimy o wojsku, a także o organach ścigania. Co więcej, ponieważ Rosja formalnie uważa to za swoje terytorium, przenoszą się już nie w ramach podróży służbowej, ale do stałej pracy, to znaczy przenoszą się z rodzinami. Jeśli mówimy o jednym człowieku, to faktycznie możemy pomnożyć przez trzy, bo on na przykład przyjeżdża z żoną i dzieckiem” – powiedziała Skrypnyk.

Powiedziała, że w Rosji istnieje propaganda i reklama, aby przenieść się na Krym.

„Ważnym trendem na tle tego wszystkiego jest to, że (Rosja – przyp. red.) w zasadzie stara się zniszczyć lub wyprzeć ludność proukraińską” – powiedziała obrońca praw człowieka.

Szefowa Krymskiej Grupy Praw Człowieka podkreśla, że ustawa o karaniu za zbrodnie wojenne pomaga w badaniu i naprawie sytuacji demograficznej na okupowanym Krymie. Została przyjęta w drugim czytaniu, ale od sześciu miesięcy pozostaje bez podpisu prezydenta.

Ustawa o zmianie niektórych aktów ustawodawczych Ukrainy dotyczących wdrożenia międzynarodowego prawa karnego i humanitarnego (nr 2689) została uchwalona przez parlament w maju 2021 r., poparta przez 248 deputowanych, głównie członków partii „Sługa Narodu”. Autorem projektu jest obecny minister spraw wewnętrznych Denys Monastyrski. W czerwcu 2021 r. ustawa została przekazana Prezydentowi do podpisu, ale nie została jeszcze podpisana ani zwrócona do rewizji.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-