Sankcje są potrzebne nie po, ale przed ewentualną eskalacją przez Rosję – Zełenski

Sankcje są potrzebne nie po, ale przed ewentualną eskalacją przez Rosję – Zełenski

wideo
Ukrinform
Prezydent Wołodymyr Zełenski nalega, aby społeczność międzynarodowa zastosowała sankcje wobec Federacji Rosyjskiej nie po ewentualnej eskalacji sytuacji na Ukrainie, ale do niej.

Oświadczył to podczas rozmowy z mediami w Brukseli, donosi korespondent Ukrinformu.

„W sprawie polityki sankcji. Niektórzy przywódcy proponują format odpowiedzi… po ewentualnej eskalacji przez Rosję - wprowadzenie silnej polityki sankcji. Tutaj wydaje mi się, że udało nam się wytłumaczyć naszym europejskim kolegom, że polityka sankcji już nikogo nie interesuje. Nasze państwo jest zainteresowane silną polityką sankcji do prawdopodobnej eskalacji, a potem, jak sądzę, prawdopodobna eskalacja może nastąpić lub nie” – powiedział Zełenski.

Prezydent dodał, że „był wystarczająco wytrwały” w tej sprawie i wyraził opinię, że fakty, które miał „zadziałały”.

Jak informowaliśmy, prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski przebywa w dniach 15-16 grudnia z wizytą roboczą w Brukseli, gdzie bierze udział w szóstym szczycie Partnerstwa Wschodniego.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-