Sankcje są potrzebne nie po, ale przed ewentualną eskalacją przez Rosję – Zełenski

Sankcje są potrzebne nie po, ale przed ewentualną eskalacją przez Rosję – Zełenski

wideo
Ukrinform
Prezydent Wołodymyr Zełenski nalega, aby społeczność międzynarodowa zastosowała sankcje wobec Federacji Rosyjskiej nie po ewentualnej eskalacji sytuacji na Ukrainie, ale do niej.

Oświadczył to podczas rozmowy z mediami w Brukseli, donosi korespondent Ukrinformu.

„W sprawie polityki sankcji. Niektórzy przywódcy proponują format odpowiedzi… po ewentualnej eskalacji przez Rosję - wprowadzenie silnej polityki sankcji. Tutaj wydaje mi się, że udało nam się wytłumaczyć naszym europejskim kolegom, że polityka sankcji już nikogo nie interesuje. Nasze państwo jest zainteresowane silną polityką sankcji do prawdopodobnej eskalacji, a potem, jak sądzę, prawdopodobna eskalacja może nastąpić lub nie” – powiedział Zełenski.

Prezydent dodał, że „był wystarczająco wytrwały” w tej sprawie i wyraził opinię, że fakty, które miał „zadziałały”.

Jak informowaliśmy, prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski przebywa w dniach 15-16 grudnia z wizytą roboczą w Brukseli, gdzie bierze udział w szóstym szczycie Partnerstwa Wschodniego.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-