Wołodymyr Zełenski zapowiedział spotkanie z prezydentami Polski i Litwy w ramach formatu „Trójkąta Lubelskiego”

Wołodymyr Zełenski zapowiedział spotkanie z prezydentami Polski i Litwy w ramach formatu „Trójkąta Lubelskiego”

Ukrinform
Prezydent Wołodymyr Zełenski zapowiedział spotkanie z prezydentami Polski Andrzejem Dudą i Litwy Gitanasem Nausedą w formacie Trójkąta Lubelskiego.

Jak donosi Ukrinform, Zełenski napisał to na Twitterze.

„Z przyjemnością powitam za kilka dni na Ukrainie prezydentów Polski Andrzeja Dudę i Litwy Gitanasa Nausedę. Po raz pierwszy spotkamy się osobiście w ramach formatu „Trójkąta Lubelskiego” – czytamy w oświadczeniu.

Wołodymyr Zełenski napisał, że docenia ten pokaz solidarności i wsparcia.

„Wspólnie pogłębiamy partnerstwo strategiczne ukraińsko-litewsko-polskie” - podkreślił prezydent.

Przypomnijmy, 20 grudnia na Ukrainie odbędzie się szczyt „Trójkąta Lubelskiego” na szczeblu prezydentów.

Jak informowaliśmy, Trójkąt Lubelski jest platformą współpracy trójstronnej pomiędzy Republiką Litewską, Rzeczpospolitą Polską i Ukrainą, mającą na celu pogłębienie współpracy regionalnej w sferze bezpieczeństwa, gospodarczej i społeczno-humanitarnej.

Decyzję o utworzeniu Trójkąta Lubelskiego podjęli 28 lipca 2020 r. ministrowie spraw zagranicznych Ukrainy, Litwy i Polski Dmytro Kuleba, Linas Linkevičius i Jacek Czaputowicz, którzy podpisali Deklarację o utworzeniu nowego stowarzyszenia regionalnego.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-