Stanowiska Stanów Zjednoczonych i Unii Europejskiej w sprawie sytuacji wokół Ukrainy są takie same – Anthony Blinken

Stanowiska Stanów Zjednoczonych i Unii Europejskiej w sprawie sytuacji wokół Ukrainy są takie same – Anthony Blinken

Ukrinform
Sekretarz stanu USA Anthony Blinken powiedział, że Stany Zjednoczone i Unia Europejska jednoczą się w swoim wsparciu dla Ukrainy.

Według Ukrinformu napisał to na Twitterze.

„Spotkałem się z europejskim ministrem spraw zagranicznych Josepem Borrellem, rozmawialiśmy o naszej doskonałej współpracy i niebezpiecznej rozbudowie sił przez Rosję. Stany Zjednoczone i Unia Europejska są zjednoczone we wspieraniu Ukrainy i zapewnią wysoką cenę dla Rosji, jeśli wybierze eskalację militarną” - napisał Anthony Blinken.

Przypomnijmy, we wtorek 7 grudnia prezydenci Stanów Zjednoczonych i Rosji przez dwie godziny prowadzili wideokonferencje, aby omówić kwestie bezpieczeństwa, w tym koncentrację wojsk rosyjskich wokół granic Ukrainy.

Według oficjalnych informacji Białego Domu Joe Biden potwierdził swoje poparcie dla suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy oraz wezwał Moskwę do deeskalacji.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-