Reznikow - Strategia nieprowokowania Rosji nie działa i nie zadziała

Reznikow - Strategia nieprowokowania Rosji nie działa i nie zadziała

Ukrinform
Minister obrony Ołeksij Reznikow powiedział, że strategia nieprowokowania Rosji nie działa i nie będzie działać.

Poinformował o tym Ukrinform, powołując się na Financial Times.

Minister obrony nazwał obawy zachodnich sojuszników przed przeciwstawieniem się rosyjskiemu prezydentowi Władimirowi Putinowi błędnymi.

„Nie prowokuj Rosji – ta strategia nie działa i nie zadziała” – powiedział, przypominając, że Moskwa najechała Gruzję po tym, jak Berlin i Paryż zablokowały drogę kraju do członkostwa w NATO w 2008 roku.

Według Reznikowa „czerwona linia” Moskwy przeciwko przystąpieniu Ukrainy do NATO była tylko częścią rosyjskiej „taktyki salami” przeciwko Sojuszowi.

„Wierzę, że Stany Zjednoczone rozumieją te zagrożenia. Muszą zachować jedność Sojuszu” – powiedział.

Przypomniał też, że Rosja najechała Gruzję w 2008 roku, choć Niemcy i Francja zablokowały akcesję tego kraju do NATO. Obawiali się wówczas również, że mogą sprowokować Rosję. Rosja teraz głośno domaga się od Zachodu „gwarancji”, że Ukraina nie zostanie przyjęta do NATO.

Przypomnijmy: na początku grudnia w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Federacji Rosyjskiej zadeklarowano, że Rosja domaga się konkretnych warunków opracowania prawnych gwarancji nierozszerzania NATO na wschód.

Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg potwierdził decyzję sojuszników w sprawie przyszłego członkostwa Ukrainy w Sojuszu Północnoatlantyckim i podkreślił, że Rosja nie ma w tej sprawie weta.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-