Inwazja Rosji na Ukrainę otworzy nową erę bez międzynarodowych zasad – Reznikow

Inwazja Rosji na Ukrainę otworzy nową erę bez międzynarodowych zasad – Reznikow

Ukrinform
Minister obrony Ukrainy Ołeksij Reznikow stwierdził, że rosyjska inwazja na Ukrainę oznacza koniec obecnego świata i początek nowej ery bez międzynarodowych reguł.

Poinformował o tym Ukrinform, powołując się na Financial Times.

„Wiele trumien wróci do Rosji” – powiedział minister.

Dodał też, że wzdłuż granic Ukrainy rozmieszczono ok. 100 tys. żołnierzy rosyjskich, mniej więcej tyle, ile wiosną i latem. Chociaż Moskwa buduje obozy dla 175 000 ludzi, wiele namiotów wydaje się nie być zajętych, powiedział Reznikow.

Według ministra wojna będzie katastrofą dla Europy, ponieważ miliony Ukraińców prawdopodobnie uciekną do UE, a ogromny eksport zboża z Ukrainy będzie zagrożony.

Przypomnijmy, wcześniej minister obrony Ukrainy Reznikow oświadczył, że inwazja Rosji na Ukrainę może zakończyć się krwawą masakrą , a także ostrzegł, że „rosyjskie wojsko wrócą do ojczyzny w trumnach”.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-