Biden powiedział, że przystąpienie Ukrainy do NATO zależy tylko od niej i członków Sojuszu

Biden powiedział, że przystąpienie Ukrainy do NATO zależy tylko od niej i członków Sojuszu

Ukrinform
Prezydent USA Joe Biden zapewnił, że przystąpienie do Sojuszu Północnoatlantyckiego jest sprawą Ukrainy i państw członkowskich NATO - poinformował szef Biura Prezydenta Andrij Jermak na antenie programu „Prawo do władzy”, komentując wyniki rozmowy Bidena z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim – donosi Ukrinform.

„Myślę, że w ostatnich dniach dużo się mówiło o rzekomych warunkach dla NATO, członkostwa w NATO, kursu członkostwa Ukrainy w NATO. Prezydent Biden bardzo jasno dał do zrozumienia, że decyzja o przystąpieniu do NATO jest tylko decyzją narodu ukraińskiego i nie był nawet gotowy do dyskusji na ten temat (z prezydentem Rosji Putinem - red.), bo to zależy od Ukrainy i członków NATO” - powiedział Jermak.

Przypomnijmy, w czwartek wieczorem odbyła się półtoragodzinna rozmowa telefoniczna prezydentów Ukrainy i Stanów Zjednoczonych.

7 grudnia rozmawiali prezydenci Stanów Zjednoczonych i Rosji. Biden planował omówić jej wyniki z sojusznikami europejskimi, a także osobiście z prezydentem Ukrainy.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-