Rozmowa Zełenskiego z Bidenem trwała półtorej godziny - Jermak

Rozmowa Zełenskiego z Bidenem trwała półtorej godziny - Jermak

Ukrinform
Prezydenci Ukrainy Wołodymyr Zełenski i Stanów Zjednoczonych Ameryki Joe Biden odbyli półtoragodzinną rozmowę - poinformował szef Biura Prezydenta Andrij Jermak na antenie programu „Prawo do władzy”, donosi Ukrinform.

„Rozmowa trwała prawie półtorej godziny. Prezydenci zaczęli od najważniejszej rzeczy - prezydent Biden powiedział prezydentowi Zełenskiemu o swojej rozmowie z prezydentem Rosji Putinem" - powiedział Jermak.

Według niego, rozmowy Bidena i Zełenskiego toczą się w „bardzo szczerej i bezpośredniej atmosferze”, a dziś też była „bardzo ciepła rozmowa, bardzo szczera”.

Jednocześnie szef BP zapewnił, że w trakcie rozmowy nie poruszano kwestii kompromisów, które nie są w interesie Ukrainy.

Przypomnijmy, rozmowy między prezydentami Stanów Zjednoczonych i Rosji odbyły się 7 grudnia. Biden planował przedyskutować jego wyniki z sojusznikami europejskimi, a także osobiście z prezydentem Ukrainy.

Biały Dom ogłosił, że prezydent Stanów Zjednoczonych zamierza w czwartek 9 grudnia rozmawiać z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-