Wielka Brytania daje 1 miliard funtów na wsparcie Ukrainy – Zełenski

Wielka Brytania daje 1 miliard funtów na wsparcie Ukrainy – Zełenski

Ukrinform
Prezydent Wołodymyr Zełenski napisał na Twitterze, że Wielka Brytania przeznaczy na wsparcie Ukrainy 1 mld funtów, donosi Ukrinform.

„Wspaniała wiadomość z Londynu: Wielka Brytania przeznaczy dodatkowy 1 miliard funtów na wsparcie Ukrainy. To nowe inwestycje, handel, bezpieczeństwo” – napisał Zełenski.

Dodał, że w wyniku rozmów z premierem Wielkiej Brytanii Borisem Johnsonem w zeszłym roku kwota łącznego wsparcia brytyjskiego wzrośnie do 3,5 mld funtów.

„W Londynie zakończyło się spotkanie przygotowawcze Dialogu o Partnerstwie Strategicznym między Ukrainą a Wielką Brytanią. Jestem wdzięczny za decyzje, które dowodzą, że Kijów i Londyn są bliskimi sojusznikami. Przyznane środki trafią na projekty infrastrukturalne, zdrowotne i czystej energii” - napisał na Twitterze Dmytro Kuleba.

Przypomnijmy, pod koniec listopada Ukraina otrzymała drugą transzę z Międzynarodowego Funduszu Walutowego w ramach programu stand-by w wysokości 500 mln SDR (równowartość 699 mln USD).

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-