Kuleba spotkał się z członkami brytyjskiego parlamentu

Kuleba spotkał się z członkami brytyjskiego parlamentu

zdjęcie
Ukrinform
Członkowie brytyjskiego parlamentu są gotowi współpracować z Ukrainą, aby powstrzymać Rosję przed dalszą agresją – napisał Dmytro Kuleba na Twitterze, donosi Ukrinform.

„Spotkałem się z członkami parlamentu Wielkiej Brytanii. Brytyjscy parlamentarzyści zdecydowanie popierają suwerenność i integralność terytorialną Ukrainy i są gotowi współpracować z nami w celu powstrzymania Rosji przed dalszą agresją” - napisał minister spraw zagranicznych.

Przypomnijmy, The Washington Post opublikował dane wywiadu USA, według których 70 tys. rosyjskich żołnierzy jest skoncentrowanych w trzech regionach przy granicy z Ukrainą, a także na tymczasowo okupowanym Krymie. Łącznie stacjonuje tam obecnie 50 bojowych grup taktycznych, czołgów i artylerii.

5 grudnia minister obrony Ukrainy Ołeksij Reznikow poinformował w estońskiej telewizji, że liczebność wojsk rosyjskich w pobliżu granicy z Ukrainą może wzrosnąć do 175 tys.

Tymczasem prezydent USA Joe Biden powiedział, że jego administracja przygotowuje serię inicjatyw mających na celu powstrzymanie rosyjskiej agresji.

7 grudnia prezydenci USA i Rosji prowadzili rozmowy trwające nieco ponad dwie godziny. Joe Biden zamierza omówić ich wyniki z europejskimi sojusznikami, a także z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-