Blinken zapewnił Zełenskiego o niezłomnym poparciu Ukrainy ze strony Stanów Zjednoczonych

Blinken zapewnił Zełenskiego o niezłomnym poparciu Ukrainy ze strony Stanów Zjednoczonych

Ukrinform
Stany Zjednoczone niezmiennie wspierają suwerenność Ukrainy, jej integralność terytorialną, w tym tymczasowo okupowany Krym, oraz dążenie Kijowa do rozwiązania konfliktu we wschodniej Ukrainie na drodze dyplomacji.

Potwierdza to oficjalne oświadczenie Departamentu Stanu USA po rozmowach między sekretarzem stanu USA Anthonym Blinkenem a prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim, donosi Ukrinform.

„Sekretarz stanu Blinken potwierdził niezachwiane poparcie Stanów Zjednoczonych dla suwerenności, niepodległości i integralności terytorialnej Ukrainy w obliczu rosyjskiej agresji” – powiedział Departament Stanu w oświadczeniu.

Podkreśla się, że strony „zgodziły się z potrzebą pokojowego rozwiązania konfliktu we wschodniej Ukrainie drogą dyplomacji, a także pełnego przywrócenia suwerenności Ukrainy nad jej granicami uznanymi przez społeczność międzynarodową, w tym Krymem”.

Przypomnijmy, rozmowa Anthony'ego Blinkena z Władimirem Zełenskim odbyła się w poniedziałek , w przeddzień planowanych rozmów on-line między prezydentami Joe Bidenem i Władimirem Putinem. Według Biura Prezydenta Ukrainy strony amerykańska i ukraińska uzgodniły stanowiska i zgodziły się na dalsze wspólne i skoordynowane działania.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-