Pentagon twierdzi, że Rosja nadal gromadzi wojska w pobliżu Ukrainy

Pentagon twierdzi, że Rosja nadal gromadzi wojska w pobliżu Ukrainy

Ukrinform
Szef Pentagonu Lloyd Austin spotkał się w poniedziałek z przedstawicielami obrony USA, aby omówić sytuację wokół Ukrainy, która charakteryzuje się dalszym wzrostem kontyngentu wojskowego Rosji - poinformował w poniedziałek podczas briefingu rzecznik Pentagonu John Kirby, donosi Ukrinform.

„Mogę powiedzieć, że dziś rano minister obrony był obecny na spotkaniu z kluczowymi liderami resortu, w tym z przewodniczącym Połączonych Szefów Sztabów oraz z dowódcą Dowództwa Europejskiego, gen. Waltersem, aby omówić sytuację na Ukrainie i oczywiście w zachodniej części Rosji” - powiedział Kirby.

Jednak rzecznik Pentagonu powiedział, że nie będzie wchodził w szczegóły oceny sytuacji przez wywiad. Jednocześnie podkreślił, że sekretarz obrony USA wraz z przywództwem wojskowym i politycznym kraju jest dobrze poinformowany o tym, co dzieje się wokół Ukrainy.

„Nadal widzimy dodatkowy potencjał, który prezydent Putin nadal zwiększa – dodatkowy potencjał wojskowy – w zachodniej części swojego kraju i wokół Ukrainy” – powiedział rzecznik Pentagonu.

Przypomnijmy, minister obrony Ukrainy Ołeksij Reznikow stwierdził, że liczebność wojsk rosyjskich w pobliżu granicy z Ukrainą może wzrosnąć do 175 tys.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-