Agresja Rosji na Ukrainę oznacza koniec Nord Stream 2 – eurodeputowany

Agresja Rosji na Ukrainę oznacza koniec Nord Stream 2 – eurodeputowany

Ukrinform
Rosja zapłaci wysoką cenę, w tym zatrzymanie nowego gazociągu, jeśli odważy się na eskalację z Ukrainą - powiedział lider grupy Europejskiej Partii Ludowej w Parlamencie Europejskim Manfred Weber w wywiadzie dla „Bild am Sonntag”, opublikowanym 5 grudnia, donosi Ukrinform.

Niemiecki polityk z zadowoleniem przyjął kurs NATO, który dał do zrozumienia Rosji, że „działania przeciwko Ukrainie będą miały wysoką cenę”.

Weber uważa, że za kwestię ceny odpowiadają również Niemcy i ich przyszły rząd federalny.

„Jeśli Putinowi uda się użyć broni, będzie to oznaczać koniec gazociągu Nord Stream-2” – powiedział. Uważa, że rządząca koalicja powinna była wyraźnie zadeklarować, że w tym przypadku „oddanie do eksploatacji (rurociągu) będzie niemożliwym”.

Eurodeputowany nazwał sytuację bardzo niepokojącą i „testem dla NATO i zachodniej wspólnoty wartości”.

W piątek ukraiński rząd ogłosił możliwy atak wojsk rosyjskich pod koniec stycznia. Powołując się w sobotę na wywiad amerykański, Washington Post poinformował również o możliwości ataku z udziałem 100 batalionów jednostek taktycznych liczących około 175 000 osób, w tym czołgów, artylerii i sprzętu. Tymczasem Kreml zaprzeczył planom ataku i obwiniał Zachód za umożliwienie Ukrainie uzbrajania się militarnie.

Tymczasem Biały Dom potwierdził plany przeprowadzenia we wtorek wideorozmowy między dwoma prezydentami Joe Bidenem i Władimirem Putinem.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-