Ministerstwo Obrony będzie miało największy budżet w historii niepodległej Ukrainy – Reznikow

Ministerstwo Obrony będzie miało największy budżet w historii niepodległej Ukrainy – Reznikow

Ukrinform
W 2022 roku budżet MON będzie największy w historii niepodległej Ukrainy - powiedział minister obrony Ołeksij Reznikow podczas wystąpienia w Radzie Najwyższej podczas godzinnych pytań do rządu, relacjonuje korespondent Ukrinformu.

„Dziękuję parlamentowi za uwzględnienie propozycji MON do drugiego czytania budżetu państwa. Wydatki wzrosły o 2,5 mld UAH w stosunku do pierwszego czytania. To zagwarantuje ludziom równomierną wypłatę pieniędzy i pewien wzrost. Razem z gwarancjami państwowymi kwota środków dla Ministerstwa Obrony wyniesie ponad 148 mld UAH. To największy budżet Ministerstwa Obrony w historii niepodległej Ukrainy” – powiedział minister obrony.

Podkreślił, że resort pracuje nad zwiększeniem wsparcia finansowego dla żołnierzy, co nastąpi jednocześnie ze zmianą podejścia do pracy kadrowej: „Podstawowa stawka wsparcia finansowego będzie powiązana ze stopniem wojskowym. Jednocześnie zostaną poddane przeglądowi kategorie sztabowe, aby porucznicy lub kapitanowie nie musieli pracować jako pułkownicy. Stopniowo będziemy zwiększać pensje, aby zarobki wojska były konkurencyjne w całej gospodarce. Celem jest sprawiedliwy, przejrzysty system, który przyciągnie najlepszych” – podkreślił Reznikow.

Urzędnik zaznaczył również, że jednym z priorytetowych działań jest zbudowanie efektywnego przejrzystego systemu zamówień: „Planujemy stworzyć odpowiednik Agencji Wsparcia i Zaopatrzenia NATO (NSPA) w Ministerstwie Obrony. Strukturalnie będzie zawierał on część, która będzie dostarczać towary i usługi do celów obronnych. A także tą część, która będzie odpowiedzialna za zapewnienie – żywności, opału, czy wsparcia materialnego” - podkreślił Reznikow.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-