Agresja Rosji - Biden szykuje środki, by „bardzo trudno było Putinowi iść do przodu”

Agresja Rosji - Biden szykuje środki, by „bardzo trudno było Putinowi iść do przodu”

Ukrinform
Prezydent USA Joe Biden powiedział, że przygotowuje szereg inicjatyw mających na celu ukrócenie agresywnych zamiarów Rosji i prezydenta Putina w odniesieniu do Ukrainy.

Powiedział to w piątek podczas wystąpienia w Białym Domu, donosi korespondent Ukrinformu.

„To, co robię, to zebranie tego, co uważam za najbardziej kompletny i dokładny zestaw inicjatyw, aby bardzo, bardzo trudno było panu Putinowi iść naprzód i realizować swoje zamiary, które niepokoją ludzi” – powiedział w odpowiedzi na pytania dziennikarzy.

Biden podkreślił, że jego administracja jest w stałym kontakcie ze stroną ukraińską oraz sojusznikami i partnerami w Europie.

Przypomnijmy, Biały Dom powiedział dzień wcześniej, że oprócz sankcji gospodarczych wobec Rosji rozważa listę opcji w odpowiedzi na agresję Kremla. Wśród nich m.in. możliwości zwiększenia wsparcia Ukrainy w dziedzinie bezpieczeństwa i obronności.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-