Putin chce zapewnień od NATO, że Ukraina nie wejdzie do Sojuszu

Putin chce zapewnień od NATO, że Ukraina nie wejdzie do Sojuszu

Ukrinform
Rosja proponuje rozpoczęcie merytorycznych rozmów w sprawie uzyskania prawnych gwarancji nierozszerzania NATO na wschód - donosi służba prasowa Kremla, informuje Ukrinform.

„Nasza dyplomacja stoi teraz przed priorytetem zapewnienia Rosji rzetelnych i długoterminowych gwarancji bezpieczeństwa. W dialogu ze Stanami Zjednoczonymi i ich sojusznikami będziemy nalegać na wypracowanie konkretnych porozumień, które uniemożliwią dalszą ekspansję NATO na wschód i rozmieszczenie systemów uzbrojenia, które stanowią dla nas zagrożenie, gdyż są w bezpośrednim sąsiedztwie Rosji. Proponujemy rozpoczęcie merytorycznych rozmów w tej sprawie” - powiedział Putin podczas ceremonii wręczenia listów uwierzytelniających na Kremlu.

Podkreślił, że miał na myśli „gwarancje prawne”, a nie ustne porozumienia.

Jak informował dzień wcześniej Ukrinform, sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg potwierdził decyzję aliantów o przyszłym członkostwie Ukrainy w Sojuszu Północnoatlantyckim i podkreślił, że Rosja nie ma prawa jej weta.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-