Reznikow spotkał się z ambasadorem Francji

Reznikow spotkał się z ambasadorem Francji

zdjęcie
Ukrinform
Minister obrony Ołeksij Reznikow omówił z Ambasadorem Nadzwyczajnym i Pełnomocnym Republiki Francuskiej na Ukrainie Etienne de Poncins sytuację bezpieczeństwa na granicy ukraińskiej.

Jak donosi Ukrinform, informuje o tym Ministerstwo Obrony .

„Szef MON poinformował stronę francuską o sytuacji bezpieczeństwa na wschodniej Ukrainie, w rejonie Morza Czarnego i wzdłuż granicy z Ukrainą w związku z rosyjską agresją na Ukrainę. Podkreślono wagę skoordynowanych działań na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa w regionie”- czytamy w oświadczeniu.

Warto zauważyć, że Poncins zapewnił Reznikowa o jego jednoznacznym poparciu dla strategicznego kursu Ukrainy w kierunku integracji europejskiej i euroatlantyckiej. Potwierdził pryncypialne stanowisko Francji w sprawie potępienia rosyjskiej agresji na wschodzie naszego kraju, a także okupacji przez Rosję terytoriów ukraińskich – Autonomicznej Republiki Krymu i miasta Sewastopol oraz niektórych rejonóq obwodu donieckiego i ługańskiego.

Ponadto omówili rozwój współpracy ukraińsko-francuskiej oraz przyszłe konsultacje dwustronne, w tym dotyczące budowania zdolności obronnych Ukrainy.

Przypomnijmy, 23 listopada Ministerstwo Spraw Wewnętrznych omówiło stan projektów ukraińsko-francuskich.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-