Jermak rozmawiał z doradcą Bidena o rosyjskiej działalności wojskowej w pobliżu Ukrainy

Jermak rozmawiał z doradcą Bidena o rosyjskiej działalności wojskowej w pobliżu Ukrainy

Ukrinform
Szef Kancelarii Prezydenta Ukrainy Andrij Jermak rozmawiał z Jake'iem Sullivanem, doradcą ds. bezpieczeństwa narodowego Białego Domu.

Poinformował o tym Ukrinform, powołując się na służbę prasową Białego Domu.

Należy zauważyć, że strony dyskutowały o wspólnych obawach dotyczących „kontynuacji działań militarnych Rosji w pobliżu granicy z Ukrainą i jej ostrej retoryki wobec Ukrainy”.

Rozmówcy zgodzili się, że wszystkie strony powinny podjąć wysiłki dyplomatyczne w celu deeskalacji napięć.

Biały Dom dodał, że Sullivan podkreślał niezachwiane zaangażowanie Stanów Zjednoczonych w suwerenność i integralność terytorialną Ukrainy.

Jak poinformował Ukrinform, administracja USA prowadziła konsultacje z państwami sojuszniczymi w sprawie stanu bezpieczeństwa w pobliżu granic Ukrainy, gdzie Rosja ponownie wycofuje swoje wojska.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-