Szef Rady Europejskiej przypomniał Putinowi o odpowiedzialności Moskwy za pokój na wschodniej Ukrainie

Szef Rady Europejskiej przypomniał Putinowi o odpowiedzialności Moskwy za pokój na wschodniej Ukrainie

Ukrinform
W rozmowie telefonicznej z prezydentem Rosji Władimirem Putinem przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel przypomniał mu o odpowiedzialności Moskwy za pokojowe rozwiązanie konfliktu we wschodniej Ukrainie.

Jak donosi Ukrinform, napisał to na Twitterze.

„Przypomniałem mu o odpowiedzialności Rosji za popieranie pokojowego rozwiązania na wschodniej Ukrainie” – napisał Michel i dodał prezydentowi Rosji, że UE uważnie monitoruje gromadzenie sił zbrojnych wzdłuż granicy z Ukrainą.

„Deeskalacja i stabilność są ważne” – powiedział Michel.

Zwraca się uwagę, że podczas rozmowy telefonicznej poruszono kwestie kryzysu migracyjnego na granicy polsko-białoruskiej oraz sytuacji na granicy Azerbejdżanu i Armenii.

Jak informowaliśmy, około 92 000 rosyjskich żołnierzy jest obecnie skoncentrowanych w pobliżu granic Ukrainy.

Wcześniej Kyryło Budanow powiedział, że rosyjska inwazja może nastąpić w okresie styczeń-luty z kilku kierunków: przez obszary granic wschodnich (zarówno kontrolowanych, jak i niekontrolowanych przez Kijów), a także z Krymu i Białorusi.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-