„Bankowa” opowiedziała, co uzgodnili Zełenski i Merkel

„Bankowa” opowiedziała, co uzgodnili Zełenski i Merkel

Ukrinform
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski rozmawiał telefonicznie z p.o. Kanclerz Niemiec Angela Merkel omówiła sytuację bezpieczeństwa związaną z koncentracją wojsk rosyjskich na granicy z Ukrainą – podaje prezydencka służba prasowa, donosi Ukrinform.

„Rozmówcy zgodzili się co do konieczności skoordynowania wysiłków społeczności międzynarodowej w kwestii lokalizacji zagrożeń ze strony Federacji Rosyjskiej oraz zachowania polityki sankcji" - czytamy w oświadczeniu.

Odnotowano, że prezydent Ukrainy poinformował kanclerz o sytuacji bezpieczeństwa w Donbasie, a także o działaniach podjętych przez Ukrainę w celu osiągnięcia pokoju. Rozmówcy zauważyli potrzebę kontynuowania pracy w formacie normandzkim.

PO zwrócił uwagę, że Zełenski podziękował Angeli Merkel za jej wieloletnie wsparcie dla integralności terytorialnej i suwerenności Ukrainy oraz aktywną pozycję w negocjacjach w formacie normandzkim.

Omówiono także kryzys migracyjny na granicach krajów UE z Białorusią.

„Rozmówcy zwrócili uwagę na znaczenie koordynacji działań między Ukrainą a Unią Europejską w celu zapobieżeniu wykorzystania kryzysu migracyjnego do destabilizacji sytuacji w Unii Europejskiej i na Ukrainie” – poinformowała służba prasowa prezydenta.

Wcześniej rzecznik rządu niemieckiego Steffen Seibert powiedział, że p.o Kanclerz Niemiec Angela Merkel zatelefonowała do prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego. Rozmówcy omówili sytuację bezpieczeństwa na granicy ukraińsko-rosyjskiej i na wschodniej Ukrainie oraz wymienili poglądy na temat sytuacji na granicy białorusko-unijno-ukraińskiej.

Przypomnijmy, 21 listopada szef Głównego Zarządu Wywiadu Ministerstwa Obrony Kyryło Budanow powiedział „Military Times”, że Rosja skoncentrowała w pobliżu granic Ukrainy ponad 92 000 żołnierzy i nie wykluczył ataku ze strony Rosji na przełomie stycznia i lutego 2022.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-