Zagrożenie rosyjską agresją na Ukrainie musi być traktowane bardzo poważnie – Tusk

Zagrożenie rosyjską agresją na Ukrainie musi być traktowane bardzo poważnie – Tusk

Ukrinform
Groźba rosyjskiej inwazji na Ukrainę jest poważnym problemem - powiedział podczas konferencji prasowej w Warszawie lider największej partii opozycyjnej Platforma Obywatelska (PO), były przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk, donosi korespondent Ukrinform.

„Zagrożenie rosyjską agresją na Ukrainie musi być traktowane bardzo poważnie” – powiedział Tusk.

Polityk podkreślił, że w najbliższym czasie zamierza „aktywnie działać” w kierunku ukraińskim i dodał, że szczegóły ogłosi później.

Zdaniem Tuska trudną sytuację na Ukrainie należy rozpatrywać nie przez pryzmat migracji ukraińskich do Polski, ale w kontekście bezpieczeństwa na Ukrainie.

„Nie mówiłbym w kontekście migracji. W ostatnich latach setki tysięcy Ukraińców znalazło się w Polsce, ale raczej nie z powodów politycznych, ale ekonomicznych. Nie powoduje to żadnych napięć, emocji ani negatywnych konsekwencji (w Polsce - red.). Są jednak problemy z bezpieczeństwem” - powiedział Tusk.

Szacuje się, że w Polsce może przebywać 1,5 mln Ukraińców. Według stanu na koniec września ok. 300 tys. z nich posiadało w tym kraju zezwolenia na pobyt czasowy lub stały.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-