Zełenski i Duda rozmawiali o zagrożeniach bezpieczeństwa Ukrainy i Polski

Zełenski i Duda rozmawiali o zagrożeniach bezpieczeństwa Ukrainy i Polski

Ukrinform
Prezydenci Ukrainy i Polski Wołodymyr Zełenski i Andrzej Duda podzielają tę samą wizję wyzwań bezpieczeństwa dla regionu i potrzeby wspólnego działania w celu ich rozwiązania – napisał szef państwa ukraińskiego na Twitterze, donosi Ukrinform.

„Przeprowadziłem owocną rozmowę telefoniczną z Andrzejem Dudą. Cieszę się, że mamy taką samą wizję wyzwań bezpieczeństwa dla regionu. A także, że musimy wspólnie pracować, aby je przezwyciężyć. Nakreśliliśmy dalszy plan kontaktów w celu rozwiązania problemów dwustronnych i kwestie międzynarodowe” – powiedział Zełenski.

Jak napisał na Twitterze szef Biura Polityki Międzynarodowej przy Prezydencie RP Jakub Kumoch, prezydenci obu krajów uzgodnili na dalsze konsultacje.

„Polska i Ukraina wspierają się nawzajem w obecnym kryzysie” – powiedział Kumoch.

Minister Kancelarii Prezydenta RP zapowiedział także, że w czwartek Duda spotka się z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem w Brukseli.

Przypomnijmy, 8 listopada prezydenci Ukrainy i Polski Wołodymyr Zełenski i Andrzej Duda odbyli rozmowę telefoniczną, podczas której koordynowali stanowiska w sprawie sprzeciwu wobec projektu gazociągu Nord Stream-2.

Szef ukraińskiego państwa poinformował także o stanie bezpieczeństwa na granicy ukraińsko-białoruskiej oraz o podejmowanych działaniach w celu jej należytej ochrony.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-