Kuleba - W tej chwili nie mówimy o ściąganiu obcych wojsk

Kuleba - W tej chwili nie mówimy o ściąganiu obcych wojsk

Ukrinform
Ministerstwo Spraw Zagranicznych dokłada wszelkich starań, aby zapobiec atakowi Rosji na Ukrainę, ale nie ma mowy o przyciągnięciu obcych wojsk na Ukrainę – powiedział dziennikarzom Minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kuleba, donosi korespondent Ukrinform.

„Nie mówimy o obcych oddziałach walczących na terytorium Ukrainy z naszej strony. Jedynymi obcymi oddziałami walczącymi na Ukrainie są wojska rosyjskie” – powiedział.

Kuleba nazwał też możliwą ofensywę wojsk rosyjskich jednym ze scenariuszy, który oczywiście leży na stole rosyjskiego kierownictwa.

„Teraz dokładamy wszelkich starań, aby temu zapobiec, ale to nie eliminuje potrzeby maksymalizacji naszych zdolności obronnych, ponieważ nigdy nie da się w pełni przewidzieć działań Federacji Rosyjskiej” – powiedział minister.

Przypomnijmy, Kyryło Budanow, szef Głównego Zarządu Wywiadu Ministerstwa Obrony, powiedział, że Rosja skoncentrowała w pobliżu granic Ukrainy ponad 92 000 żołnierzy i przygotowuje się do ataku, który może rozpocząć się na przełomie stycznia i lutego 2022 roku.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-