Rząd USA codziennie omawia sytuację wokół Ukrainy – przedstawiciel Departamentu Stanu

Rząd USA codziennie omawia sytuację wokół Ukrainy – przedstawiciel Departamentu Stanu

Ukrinform
Rząd USA, kierowany przez prezydenta USA Joe Bidena, uważnie śledzi rozwój wydarzeń na Ukrainie i codziennie pracuje nad sytuacją – powiedział w komentarzu do Ukrinform pierwszy zastępca asystenta sekretarza stanu ds. europejskich i euroazjatyckich Dereck Hogan.

„Naród Ukrainy nie powinien czuć się samotny” – powiedział wysoki rangą urzędnik Departamentu Stanu podczas nabożeństwa żałobnego pod pomnikiem Hołodomoru z lat 1932-33 w centrum Waszyngtonu.

Zapewnił, że sytuacja wokół Ukrainy „jest obecnie kwestią, która jest na co dzień wypracowywana" na najwyższym szczeblu rządu USA, w tym na stanowisku prezydenta Bidena.

Według niego niezmienne pozostanie poparcie dla Ukrainy ze strony Stanów Zjednoczonych, o którym mowa w administracji amerykańskiej. „Oznacza to, że Stany Zjednoczone stoją po stronie Ukrainy w obronie jej suwerenności i integralności terytorialnej” – powiedział Hogan.

Dodał, że wsparcie USA jest wieloaspektowe: oprócz bezpieczeństwa i obrony obejmuje pomoc w innych obszarach, w tym w realizacji reform politycznych i gospodarczych.

Rzecznik Departamentu Stanu w imieniu rządu USA uhonorował ofiary Hołodomoru, sztucznie stworzonego przez sowiecki reżim. Według niego, położenie pomnika ofiar tej tragedii w centrum Waszyngtonu symbolizuje, że Amerykanie stoją po stronie Ukraińców i chcą, aby taka katastrofa nigdy więcej się nie powtórzyła.

Jak donosi Ukrinform, według najnowszych doniesień amerykańskich mediów, oficjalny Waszyngton rozważa rozszerzenie pomocy obronnej na Ukrainę i wysłanie doradców wojskowych, aby zapobiec nowej inwazji Rosji.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-