Ukraina nie planuje operacji ofensywnej w Donbasie – Kuleba

Ukraina nie planuje operacji ofensywnej w Donbasie – Kuleba

Ukrinform
Ukraina nie ma planów ofensywnej operacji wojskowej na wschodzie i pozostaje zaangażowana w znalezienie politycznego i dyplomatycznego rozwiązania konfliktu napisał na Twitterze minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kuleba, donosi Ukrinform.

„Rosja zwiększyła intensywność dezinformacji, w tym fałszywych oskarżeń o rzekome przygotowania Ukrainy do ataku wojskowego na Donbas. Oficjalnie: Ukraina nie planuje ofensywnej operacji wojskowej w Donbasie. Jesteśmy zaangażowani w znalezienie politycznego i dyplomatycznego rozwiązania konfliktu” – napisał.

Kuleba podkreślił, że państwo nadal ciężko pracuje nad ożywieniem formatu normandzkiego, a mediatorami są Niemcy i Francja.

„Wzywamy Rosję do wzięcia konstruktywnego udziału w dyplomatycznych wysiłkach na rzecz pokojowego rozwiązania zamiast ich podważania” – dodał.

Minister podkreślił, że jednocześnie dyplomacja ukraińska kontynuuje prace nad wzmocnieniem zdolności obronnych naszego państwa, aby odstraszyć Rosję od dalszych agresywnych działań.

Przypomnijmy, przywódca tzw. „DRL” Denis Puszylin powiedział 22 listopada rosyjskim mediom, że Kijów wydaje się nie tracić nadziei na rozwiązanie konfliktu na wschodzie środkami wojskowymi.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-