Ukraina poinformowała Radę Bezpieczeństwa ONZ o dostawach broni przez Rosję na terytoria okupowane

Ukraina poinformowała Radę Bezpieczeństwa ONZ o dostawach broni przez Rosję na terytoria okupowane

Ukrinform
Przeciwdziałanie nielegalnym dostawom broni na terytoria okupowane jest jednym z priorytetów bezpieczeństwa Ukrainy, które chroni jej suwerenność i integralność terytorialną przed rosyjską agresją – powiedział zastępca stałego przedstawiciela Ukrainy przy ONZ Jurij Witrenko podczas debaty w Radzie Bezpieczeństwa na temat broni strzeleckiej i lekkiej, donosi Ukrinform w Nowym Jorku.

„Ukraina stoi w obliczu nielegalnego dostarczania broni na dużą skalę przez granicę na tymczasowo okupowanych terytoriach obwodów donieckiego i ługańskiego oraz na Krymie” – powiedział dyplomata.

Przypomniał o regularnych doniesieniach o „tajnych nocnych konwojach wjeżdżających i opuszczających Ukrainę”. Według Witrenko coraz więcej broni, amunicji i sprzętu wojskowego trafia na Ukrainę pod pretekstem pomocy humanitarnej lub innych środków.

„Takie działania są sprzeczne z literą i duchem programu ONZ mającego na celu zapobieganie nielegalnemu handlowi bronią strzelecką i lekką, a także podważają globalne i regionalne wysiłki w tej dziedzinie” - powiedział Witrenko.

„Jedynym skutecznym sposobem, aby temu zapobiec, jest przywrócenie pełnej kontroli rządu ukraińskiego nad całym obszarem uznanych międzynarodowo granic naszego kraju” – podsumował ukraiński dyplomata.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-