Francja ostrzega Rosję przed poważnymi konsekwencjami w przypadku inwazji na Ukrainę

Francja ostrzega Rosję przed poważnymi konsekwencjami w przypadku inwazji na Ukrainę

Ukrinform
Oficjalny Paryż jest zaniepokojony gromadzeniem się wojsk rosyjskich wzdłuż granicy z Ukrainą i ostrzega, że inwazja będzie miała poważne konsekwencje dla Rosji.

O tym powiedział francuski minister spraw zagranicznych Jean-Yves Le Drian, donosi Ukrinform, powołując się na „Bloomberga”.

„Każde naruszenie granic, każda inwazja doprowadzi do niezwykle poważnych konsekwencji” – powiedział Le Drian w wywiadzie dla francuskiego radia RTL.

Należy zauważyć, że w ostatnich tygodniach Stany Zjednoczone ostrzegały europejskich sojuszników, że Rosja może planować inwazję na Ukrainę – biorąc pod uwagę gromadzenie wojsk i broni wzdłuż granicy.

Jednocześnie, zdaniem Le Driana, ważne jest znalezienie „sposobu na współpracę”, chociaż autorytarne tendencje Putina stają się coraz bardziej widoczne w ostatnich miesiącach.

Ponadto zdaniem francuskiego ministra spraw zagranicznych Rosja powinna wykorzystać swoje wpływy do rozwiązania kryzysu migracyjnego na Białorusi.

„Teraz nadszedł czas, aby Rosja wywarła presję (na Białorusi – przyp. red.)” – powiedział, zauważając, że Aleksander Łukaszenko może doprowadzić do katastrofy humanitarnej.

Jak powiedział szef Głównego Zarządu Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy Kyryło Budanow, Rosja skoncentrowała w pobliżu granic naszego państwa ponad 92 tys. żołnierzy, a ofensywa może rozpocząć się na przełomie stycznia i lutego 2022 roku.

Sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ołeksij Daniłow zauważył, że Rosja, ściągając wojska do granicy z Ukrainą, stara się maksymalnie podnieść stawki przed przyszłymi rozmowami.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-