Kuleba wymienił dwa czynniki, które determinują działania Rosji wobec Ukrainy

Kuleba wymienił dwa czynniki, które determinują działania Rosji wobec Ukrainy

Ukrinform
Rosja może przeprowadzić inwazję wojskową na nasz kraj na pełną skalę, ale władze ukraińskie ciężko pracują, aby temu zapobiec – powiedział Minister spraw zagranicznych Dmytro Kuleba na antenie stacji telewizyjnej „Ukraina 24” , donosi Ukrinform.

Według niego, Rosja od 2014 roku różnymi metodami próbuje osłabiać Ukrainę.

„Głównym celem Rosji jest uczynienie Ukrainy tak słabą, jak to tylko możliwe… Destabilizacja wewnątrz, zablokowanie współpracy Ukrainy z innymi państwami w sferze obronnej. A prezydent Ukrainy stawia zupełnie inne zadanie – uczynić Ukrainę tak silną, jak to tylko możliwe” powiedział.

Jego zdaniem rosyjski prezydent Władimir Putin naprawdę rozważa możliwość nowej operacji ofensywnej na Ukrainie.

„To, czy zrealizuje tę opcję, zależy od dwóch czynników: naszej siły i spokoju Ukraińców oraz koordynacji i siły działania naszych partnerów” – dodał Kuleba.

Jak powiedział szef Głównego Zarządu Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy Kyryło Budanow, Rosja skoncentrowała w pobliżu granic naszego państwa ponad 92 tys. żołnierzy, a ofensywa może rozpocząć się na przełomie stycznia i lutego 2022 roku.

Według Budanowa ofensywa prawdopodobnie obejmie naloty, ataki artyleryjskie i pancerne z późniejszymi operacjami desantowymi, zwłaszcza w Odessie i Mariupolu, a także inwazję na mniejszą skalę przez Białoruś.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-