Rosja rozpoczęła ofensywę jednocześnie na pięciu „frontach” – Reznikow

Rosja rozpoczęła ofensywę jednocześnie na pięciu „frontach” – Reznikow

wideo
Ukrinform
Federacja Rosyjska prowadzi ukierunkowaną ofensywę na co najmniej pięciu frontach przeciwko Europie i ogólnie cywilizowanemu światu, gdzie Ukraina znajduje się na pierwszej linii frontu w obliczu hybrydowej agresji - powiedział w piątek w Waszyngtonie minister obrony Ukrainy Ołeksij Reznikow, donosi korespondent Ukrinformu.

„To naprawdę przejaw hybrydowej agresji” – powiedział szef ukraińskiego resortu obrony.

Wyjaśnił, że Rosja rozpoczęła ofensywę w co najmniej pięciu kierunkach jednocześnie. Pierwszym z nich jest szantaż energetyczny Europy z wymaganiem certyfikacji gazociągu Nord Stream 2, a także szerzenie spekulacji, że Ukraina nie będzie w stanie prawidłowo transportować gazu do swoich europejskich partnerów.

Drugi front to powstanie kryzysu migracyjnego na granicy białorusko-unijnej. Co więcej, dzisiaj ten hybrydowy atak z wykorzystaniem żywych ludzi ma miejsce przeciwko państwom NATO i UE, czyli Litwie i Polsce. „Oni (Rosjanie – przyp. red.) w rzeczywistości testują jedność Unii Europejskiej, jedność państw NATO zagrożonych kryzysem migracyjnym” – powiedział minister.

Trzeci składnik to masowe ataki informacyjne i prowokacje mające na celu wywołanie paniki.

„Ich główną ideą jest destabilizacja w naszym kraju, a także destabilizacja w Europie” – powiedział Reznikow.

Czwarty czynnik to koncentracja zbroi i wojsk wzdłuż granicy z Ukrainą. Jednym z oczywistych celów, jakie chcą osiągnąć w Rosji, jest zwiększenie poczucia zagrożenia i strachu.

„Tutaj taktyka jest bardzo prosta: ćwiczenia wojskowe odbywają się w tym czy innym miejscu, przywożona jest broń, sprzęt, ludzie. Po zakończeniu szkolenia ludzie wracają do swoich miejsc stałego rozmieszczenia, a sprzęt i broń pozostają w tych miejscach do przyszłych potencjalnych ćwiczeń” - powiedział minister.

Powiedział, że piąty front rozciąga się w wymiarze dyplomatycznym. Chodzi o „zwiększenie napięcia przez usta rosyjskich dyplomatów w krajach, w których się znajdują”. W tym celu rosyjskie MSZ powiela narracje, na przykład, że Ukraina rzekomo nie podporządkowuje się decyzjom formatu normandzkiego, by stworzyć podstawy do usprawiedliwienia dalszych agresywnych działań.

Przypomnijmy, Ukraina złożyła wniosek o dodatkową pomoc ze strony Stanów Zjednoczonych w dziedzinie bezpieczeństwa i obrony. Kwestia ta została dokładnie omówiona podczas wizyty ministra obrony Ukrainy Ołeksija Reznikowa w Stanach Zjednoczonych i jego spotkań z kierownictwem Pentagonu.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-