Morawiecki wyraził zaniepokojenie koncentracją wojsk rosyjskich w pobliżu Ukrainy

Morawiecki wyraził zaniepokojenie koncentracją wojsk rosyjskich w pobliżu Ukrainy

Ukrinform
Koncentracja wojsk rosyjskich w pobliżu granicy z Ukrainą, a także na Białorusi i w obwodzie kaliningradzkim Federacji Rosyjskiej budzi niepokój władz polskich.

Szef polskiego rządu Mateusz Morawiecki napisał o tym na Facebooku po spotkaniu z premierem Łotwy Krišjānisem Karins, informuje Ukrinform.

„Niepokoi nas coraz większa obecność wojsk rosyjskich wokół Ukrainy, na Białorusi, wzdłuż granicy rosyjsko-białoruskiej oraz w Obwodzie Kaliningradzkim. To kolejny instrument, który może być użyty do bezpośredniego ataku” – powiedział Morawiecki.

Według niego podczas spotkania w Rydze z Krišjānisem omówiono dalszą koordynację działań w kontekście kryzysu migracyjnego.

Szef polskiego rządu zaznaczył, że dzięki aktywnym kontaktom „z krajami Bliskiego Wschodu oraz z zachodnimi partnerami, udało się doprowadzić m. in. do zmiany postawy wielu linii lotniczych, które służyły jako narzędzie do przemytu ludzi, wykorzystywanych później jako żywe tarcze.”

Morawiecki dodał, że Polska i Łotwa mówią jednym głosem na wszystkich posiedzeniach Rady Europejskiej w sprawie gazociągu Nord Stream 2 i rosyjskich spekulacji na rynku gazu.

Polski premier odwiedził Estonię, Litwę i Łotwę, aby omówić z ich przywódcami kryzys migracyjny.

Przypomnijmy, kryzys na granicy polsko-białoruskiej trwa od sierpnia. W sumie odnotowano około 35 000 prób nielegalnego przedostania się do Polski przez migrantów. Białoruś codziennie podejmuje próby siłowego przełamania granicy przez duże grupy migrantów przy aktywnym wsparciu służb specjalnych.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-