Ukraina i Stany Zjednoczone umówiły się na pomoc obronną dla ochrony w powietrzu i na morzu

Ukraina i Stany Zjednoczone umówiły się na pomoc obronną dla ochrony w powietrzu i na morzu

wideo
Ukrinform
Ukraina wystąpiła o konkretną pomoc od Stanów Zjednoczonych w dziedzinie bezpieczeństwa i obrony, a kwestia ta została omówiona podczas wizyty ministra obrony Ukrainy Ołeksija Reznikowa w Stanach Zjednoczonych.

Urzędnik poinformował o tym w piątek po wynikach głównych spotkań, donosi korespondent Ukrinformu.

„Tak, dyskutowaliśmy (kwestia dodatkowej pomocy dla Ukrainy – przyp. red.). Najpierw przeanalizowaliśmy zagrożenia bardziej szczegółowo, a następnie omówiliśmy nasze dodatkowe potrzeby i możliwości zaradzenia im” – powiedział Reznikow, odpowiadając na pytania Ukrinformu.

Wyjaśnił, że najpierw na poziomie eksperckim przeprowadzana jest profesjonalna ocena rzeczywistych potrzeb obronnych Ukrainy, potem uzgadniana jest z wojskiem, a następnie formułowane są konkretne prośby i propozycje.

„To znaczy, że kluczową ideą relacji nie jest branie tego, co są gotowi dać, ale to, czego naprawdę potrzebujemy” – powiedział minister obrony.

Urzędnik powiedział, że ze względu na ochronę interesów państwa nie ujawni szczegółów rozkazu, ale zaznaczył: „Musimy chronić powietrze, musimy chronić morze”.

Reznikow potwierdził również, że Stany Zjednoczone i Ukraina jednakowo oceniają ryzyko i zagrożenia w regionie ze strony Rosji.

Według niego, na temat rozwoju tych porozumień odbyła się bezpośrednia rozmowa między Naczelnym Wodzem Sił Zbrojnych Ukrainy gen. Walerym Załużnym a przewodniczącym Połączonych Szefów Sztabów gen. Markiem Milley.

„I ta komunikacja będzie się teraz odbywała na zasadzie systemowej” – podkreślił Reznikow.

Przypomnijmy, minister obrony Ukrainy Ołeksij Reznikow przebywa z wizytą w Stanach Zjednoczonych. Spotkał się z Kongresem USA, przeprowadził rozmowy z Sekretarzem Obrony USA w Pentagonie, a także z wyższymi rangą urzędnikami Departamentu Stanu USA i innymi urzędnikami.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-