Reznikow w Stanach Zjednoczonych - Eskalacji z Rosji można uniknąć, jeśli połączymy siły

Reznikow w Stanach Zjednoczonych - Eskalacji z Rosji można uniknąć, jeśli połączymy siły

Ukrinform
Pogorszenie sytuacji bezpieczeństwa ze strony Rosji, która koncentruje swoje wojska na granicy z Ukrainą, może nastąpić w każdej chwili, a żeby temu zapobiec, potrzebna jest zdecydowana i zjednoczona odpowiedź cywilizowanego świata – powiedział w czwartek minister obrony Ukrainy Ołeksij Reznikow podczas spotkania w Pentagonie ze swoim amerykańskim odpowiednikiem Lloydem Austinem, donosi korespondent Ukrinformu.

„Na Ukrainie doskonale zdajemy sobie sprawę, że Rosja może w każdej chwili eskalować sytuację. Jesteśmy gotowi chronić nasz kraj i przyszłość naszych dzieci” – podkreślił minister obrony Ukrainy.

Zaznaczył, że w przypadku takiej eskalacji konsekwencje byłyby katastrofalne dla całej Europy.

„To, czy tak się rzeczywiście stanie, w dużej mierze zależy od jedności i determinacji cywilizowanego świata w powstrzymaniu agresora” – powiedział.

Przypomnijmy, minister obrony Ukrainy Ołeksij Reznikow przybył z wizytą do Stanów Zjednoczonych, aby omówić sytuację bezpieczeństwa wokół Ukrainy, a także kwestie współpracy dwustronnej w dziedzinie bezpieczeństwa i obrony.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-