Minister Obrony Ukrainy spotkał się z szefem Pentagonu

Minister Obrony Ukrainy spotkał się z szefem Pentagonu

zdjęcie
Ukrinform
Stany Zjednoczone będą nadal ściśle współpracować z Ukrainą w celu utrzymania jej suwerenności, integralności terytorialnej i zdolności obronnych w obliczu rosyjskiej agresji - poinformował w czwartek szef Pentagonu Lloyd Austin podczas spotkania z ukraińskim ministrem obrony Ołeksijem Reznikowem, donosi korespondent Ukrinformu.

„Będziemy nadal konsultować się z Wami, naszymi partnerami i sojusznikami w regionie, w sprawie rozwoju sytuacji, a także najlepszych sposobów zapewnienia bezpieczeństwa regionalnego” – powiedział sekretarz obrony USA.

Powtórzył, że poparcie Stanów Zjednoczonych dla suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy jest niezachwiane.

„Jesteśmy zaangażowani we wspieranie Ukrainy w jej wysiłkach na rzecz wdrożenia głębokich i kompleksowych reform sektora obronnego” – powiedział szef Pentagonu.

Przypomnijmy minister obrony Ukrainy Ołeksij Reznikow przybył z wizytą do Stanów Zjednoczonych, aby omówić sytuację bezpieczeństwa wokół Ukrainy, a także kwestie współpracy ze Stanami Zjednoczonymi.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-