Johnson ostrzegał Kreml przed zbrojnym awanturnictwem na granicy z Ukrainą

Johnson ostrzegał Kreml przed zbrojnym awanturnictwem na granicy z Ukrainą

Ukrinform
Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson powiedział, że ewentualna inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę na dużą skalę byłaby „tragicznym, tragicznym błędem” dla Kremla.

To, według The Guardian, powiedział Johnson w środę podczas rozmowy z członkami brytyjskiego parlamentu, informuje Ukrinform.

– Tragicznym, tragicznym błędem Kremla byłoby sądzić, że dzięki zbrojnej awanturze można coś zyskać – powiedział premier w odpowiedzi na pytania o ewentualną pomoc brytyjską dla Polski i Ukrainy.

Johnson zauważył również w tym względzie, że Polska jako członek NATO ma gwarancję bezpieczeństwa Sojuszu, a Ukraina nie ma takiej możliwości. Jednak zdaniem premiera ważne jest, aby wszystkie strony rozumiały koszt błędnej kalkulacji sytuacji dotyczącej koncentracji sił rosyjskich na granicy z Ukrainą.

Przypomnijmy, w Kijowie minister obrony Wielkiej Brytanii spotkał się ze swoim ukraińskim odpowiednikiem. Na Ukrainie nazwano to „kolejnym etapem współpracy dwustronnej w celu zwiększenia zdolności obronnych Ukrainy i rozwoju interoperacyjności” we współpracy dwustronnej.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-