Pentagon jest w stałym kontakcie z europejskim dowództwem w kontekście wojsk rosyjskich w pobliżu Ukrainy

Pentagon jest w stałym kontakcie z europejskim dowództwem w kontekście wojsk rosyjskich w pobliżu Ukrainy

Ukrinform
Sekretarz obrony USA Lloyd Austin oświadczył, że jest w „stałym i częstym” kontakcie z europejskim dowództwem EUCOM w związku z koncentracją wojsk rosyjskich w pobliżu granicy z Ukrainą.

Oświadczył to w środę, podczas briefingu w Pentagonie, donosi korespondent Ukrinformu.

„Jeśli chodzi o koncentrację wojsk (rosyjskich – przyp. red.) w pobliżu granicy z Ukrainą, to bardzo dokładnie to śledzimy. Jestem w stałym i częstym kontakcie z generałem (Todd – przyp. red.) Waltersem, dowódcą europejskiego dowództwa EUCOM” – powiedział Austin.

Zaznaczył, że intencje Kremla w tym zakresie pozostają niejasne. „Nie jesteśmy pewni, co dokładnie Putin chce zrobić, ale te ruchy są oczywiście przedmiotem naszej uwagi” – powiedział.

Szef Pentagonu wezwał Rosję do „bardziej transparentnej intencji” i podjęcia kroków w celu realizacji Porozumień mińskich.

„Nasze poparcie dla suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy pozostaje niezłomne” – dodał.

Szef Europejskiego Dowództwa Sił Zbrojnych Stanów Zjednoczonych (EUCOM), generał Todd Walters, jest również Naczelnym Dowódcą Sił Zbrojnych w Europie.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-