Wycofanie wojsk przez Rosję - ministrowie obrony Ukrainy i Wielkiej Brytanii wydali wspólne oświadczenie

Wycofanie wojsk przez Rosję - ministrowie obrony Ukrainy i Wielkiej Brytanii wydali wspólne oświadczenie

Ukrinform
Ministrowie obrony Ukrainy i Wielkiej Brytanii wydali wspólne oświadczenie w sprawie sytuacji na granicy z Rosją – donosi Ministerstwo Obrony, podaje Ukrinform.

We wspólnym oświadczeniu ukraińskiego ministra obrony Ołeksija Reznikowa i brytyjskiego sekretarza obrony Bena Wallace'a wspomina się, że w zeszłym tygodniu w Londynie podpisano międzyrządową umowę ramową, która „realizuje wspólne projekty rozwoju zdolności ukraińskiej marynarki wojennej, zgodnie z porozumieniami zawartymi w czerwcu, kiedy Wielka Brytania, Ukraina i Konsorcjum Przemysłowe Wielkiej Brytanii podpisały Memorandum of Understanding w celu zacieśnienia współpracy dla wzmocnienia zdolności morskich Ukrainy.

„Spotkanie w Kijowie to kolejny etap współpracy dwustronnej na rzecz zwiększenia zdolności obronnych Ukrainy i rozwoju interoperacyjności" - czytamy w oświadczeniu.

„Nasze rządy nie chcą być wrogie ani dążyć do strategicznego otoczenia lub podważenia Federacji Rosyjskiej w jakikolwiek sposób. Niepokoi nas koncentracja wojsk i aktywność Rosji w pobliżu granic Ukrainy. Suwerenność narodowa i integralność terytorialna Ukrainy są niezaprzeczalne.

Wielka Brytania stoi ramię w ramię z narodem Ukrainy i będzie kontynuować swoje niezachwiane zaangażowanie we wsparcie. Jesteśmy niezłomni w tym wsparciu i razem pozostajemy czujni i zjednoczeni w obronie naszych wspólnych wartości i wolności” – czytamy w oświadczeniu.

Przypomnijmy,16 listopada z wizytą roboczą na Ukrainę przybyła delegacja brytyjskiego Ministerstwa Obrony pod przewodnictwem Bena Wallace'a.

W szczególności Wallace spotkał się z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-