Ukraina, Francja i Niemcy będą nalegać na spotkanie w formacie normandzkim z Ławrowem – Kuleba

Ukraina, Francja i Niemcy będą nalegać na spotkanie w formacie normandzkim z Ławrowem – Kuleba

Ukrinform
Ukraina, Francja i Niemcy uzgodniły dalsze naleganie na zorganizowanie spotkania ministerialnego w formacie normandzkim z udziałem ministra spraw zagranicznych Rosji Siergieja Ławrowa – powiedział minister spraw zagranicznych Dmytro Kuleba na antenie programu „Wolność słowa” w ICTV, donosi Ukrinform.

„Nie damy Rosji luksusu zniszczenia formatu normandzkiego rękami innych ludzi. Uzgodniliśmy, że nadal będziemy nalegać na przeprowadzenie pełnoprawnego spotkania ministerialnego z udziałem ministra Ławrowa - a także będziemy pracować nad organizacją szczytu przywódców formatu normandzkiego” - powiedział.

Według Kuleby trzeba „zmusić Rosję, by usiadła do stołu i negocjowała, a nie wymachiwała bronią”.

Szef ukraińskiej dyplomacji dodał, że rozmowa z kolegami z Francji i Niemiec dotyczyła wyłącznie bezpieczeństwa Ukrainy i perspektyw formatu normandzkiego. Minister zaznaczył, że jest zadowolony z tego, co usłyszał od wspólników.

Przypomnijmy, Dmytro Kuleba podczas wizyty roboczej w Brukseli przeprowadził rozmowy z ministrami spraw zagranicznych Francji i Niemiec.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-