Kuleba wezwał UE do podjęcia działań w celu powstrzymania Rosji przed dalszą agresją

Kuleba wezwał UE do podjęcia działań w celu powstrzymania Rosji przed dalszą agresją

Ukrinform
Podczas rozmowy telefonicznej z Wysokim Przedstawicielem UE ds. Zagranicznych Josepem Borrellem, w przeddzień posiedzenia Rady Ministrów Spraw Zagranicznych UE, ukraiński minister spraw zagranicznych Dmytro Kuleba wezwał do podjęcia środków odstraszających Rosję od dalszych agresywnych działań.

Jak donosi Ukrinform, informuje o tym służba prasowa MSZ .

Szef ukraińskiej dyplomacji poinformował Wysokiego Przedstawiciela UE o sytuacji bezpieczeństwa w Donbasie, na Krymie i wzdłuż granic Ukrainy.

Minister podkreślił destrukcyjne podejście Federacji Rosyjskiej do negocjacji w formacie normandzkim i wezwał Unię Europejską do podjęcia działań politycznych i innych w celu powstrzymania Rosji od dalszych agresywnych działań.

Josep Borrell zapewnił Ukrainę o wsparciu UE dla suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy w jej granicach uznanych przez społeczność międzynarodową.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-