Blinken - Łukaszenko odwraca uwagę od działań Rosji na granicy z Ukrainą

Blinken - Łukaszenko odwraca uwagę od działań Rosji na granicy z Ukrainą

Ukrinform
Działania reżimu Łukaszenki, który wywołał kryzys migracyjny na granicy z Polską, mają na celu odwrócenie uwagi od aktywności Rosji w pobliżu Ukrainy – powiedział szef Departamentu Stanu USA Anthony Blinken w rozmowie z polskim ministrem spraw zagranicznych Zbigniewem Rau, donosi Ukrinform, powołując się na Departament Stanu USA.

„Sekretarz stanu Blinken potwierdził poparcie USA dla Polski w obliczu cynicznego wykorzystywania przez reżim Łukaszenki migrantów. Działania reżimu Łukaszenki zagrażają bezpieczeństwu, sieją podziały i mają na celu odwrócenie uwagi od aktywności Rosji na granicy z Ukrainą” – czytamy w oświadczeniu.

Odnotowano, że Blinken i Rau zdecydowanie potępili wykorzystywanie migrantów w tym celu i wezwali Łukaszenkę do wyeliminowania pierwotnych przyczyn sankcji nałożonych przez Zachód – pogardy dla praw człowieka i podstawowych wolności narodu białoruskiego.

Departament Stanu dodał, że Blinken wyraził również głęboką wdzięczność Polsce za aktywne wspieranie suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy.

„Stany Zjednoczone, Polska i inni sojusznicy oraz partnerzy są zjednoczeni w naniesieniu znacznych kosztów na Moskwę za jej militarną agresję i podstępne działania w regionie” – podsumował Departament Stanu USA.

Przypomnijmy, Stany Zjednoczone będą nadal udzielać Ukrainie wsparcia militarnego, w tym broni śmiercionośnej w celu ochrony przed rosyjską agresją. O tym powiedział sekretarz stanu Anthony Blinken po podpisaniu Karty Partnerstwa Strategicznego między Ukrainą a Stanami Zjednoczonymi.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-