Blinken - Łukaszenko odwraca uwagę od działań Rosji na granicy z Ukrainą

Blinken - Łukaszenko odwraca uwagę od działań Rosji na granicy z Ukrainą

Ukrinform
Działania reżimu Łukaszenki, który wywołał kryzys migracyjny na granicy z Polską, mają na celu odwrócenie uwagi od aktywności Rosji w pobliżu Ukrainy – powiedział szef Departamentu Stanu USA Anthony Blinken w rozmowie z polskim ministrem spraw zagranicznych Zbigniewem Rau, donosi Ukrinform, powołując się na Departament Stanu USA.

„Sekretarz stanu Blinken potwierdził poparcie USA dla Polski w obliczu cynicznego wykorzystywania przez reżim Łukaszenki migrantów. Działania reżimu Łukaszenki zagrażają bezpieczeństwu, sieją podziały i mają na celu odwrócenie uwagi od aktywności Rosji na granicy z Ukrainą” – czytamy w oświadczeniu.

Odnotowano, że Blinken i Rau zdecydowanie potępili wykorzystywanie migrantów w tym celu i wezwali Łukaszenkę do wyeliminowania pierwotnych przyczyn sankcji nałożonych przez Zachód – pogardy dla praw człowieka i podstawowych wolności narodu białoruskiego.

Departament Stanu dodał, że Blinken wyraził również głęboką wdzięczność Polsce za aktywne wspieranie suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy.

„Stany Zjednoczone, Polska i inni sojusznicy oraz partnerzy są zjednoczeni w naniesieniu znacznych kosztów na Moskwę za jej militarną agresję i podstępne działania w regionie” – podsumował Departament Stanu USA.

Przypomnijmy, Stany Zjednoczone będą nadal udzielać Ukrainie wsparcia militarnego, w tym broni śmiercionośnej w celu ochrony przed rosyjską agresją. O tym powiedział sekretarz stanu Anthony Blinken po podpisaniu Karty Partnerstwa Strategicznego między Ukrainą a Stanami Zjednoczonymi.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-