Okupanci wczoraj na Wschodzie 19 razy złamali zawieszenia broni – strzelano z moździerzy i z systemów artyleryjskich

Okupanci wczoraj na Wschodzie 19 razy złamali zawieszenia broni – strzelano z moździerzy i z systemów artyleryjskich

Ukrinform
14 listopada w strefie Operacji Sił Połączonych odnotowano 19 naruszeń zawieszenia broni przez okupantów, z których 7 z użyciem broni zakazanej przez Porozumienia mińskie - informuje centrum prasowe sztabu Operacji Sił Połączonych na Facebooku, donosi Ukrinform.

Pozycje ukraińskie zostały ostrzelane:

w pobliżu miejscowości Newelske – z moździerzy kalibru 120 mm; Przedmieścia miejscowości znalazły się pod ostrzałem artylerii kalibru 122 mm - uszkodzeniu uległy budynki mieszkalne i przyległe tereny. Wśród ludności cywilnej nie ma ofiar.

w pobliżu miejscowości Czermałyk – z przeciwpancernych systemów rakietowych,

w pobliżu miejscowości Pryczepyliwka – z granatników, z ręcznych przeciwpancernych granatników oraz z ciężkich karabinów maszynowych. Ponadto okupanci prowadzili minowanie w pobliżu miejscowości minami POM-2,

w pobliżu miejscowości Orichowe – z systemów artyleryjskich kalibru 152 mm,

2 razy w pobliżu miejscowości Kateryniwka – z granatników i z broni strzeleckiej,

2 razy w pobliżu miejscowości Nowoługańskie – z ręcznych przeciwpancernych granatników i z broni strzeleckiej,

3 razy w pobliżu miejscowości Zołote 4 – z moździerzy kalibru 82 mm, z granatników oraz z ciężkich karabinów maszynowych,

2 razy w pobliżu miejscowości Krymskie – z moździerzy kalibru 120 mm i 82 mm, z przeciwpancernych granatników oraz z ciężkich karabinów maszynowych i z broni strzeleckiej,

2 razy w pobliżu miejscowości Nowoaleksandriwka – z moździerzy kalibru 120 mm,

w pobliżu miejscowości Piwdenne – z granatników.

Ponadto w obwodzie ługańskim zarejestrowano lot wrogiego bezzałogowego statku powietrznego, prawdopodobnie Orlan-10, z przekroczeniem linii rozdzielenia.

W wyniku ostrzału ranny został ratownik medyczny. Uszkodzone zostały dwie karetki. Żołnierz znajduje się w placówce medycznej. Jego stan zdrowia jest poważny.

Od początku bieżącego dnia, rosyjskie siły okupacyjne nie złamały zawieszenia broni.

Aby zmusić wroga do wstrzymania ognia, nasi obrońcy otworzyli ogień w odpowiedzi, nie używając broni zabronionej przez Porozumienia mińskie.

Ukraińscy żołnierze kontrolują sytuację w rejonie działania Sił Połączonych w celu odparcia i powstrzymania agresji zbrojnej Federacji Rosyjskiej.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-