Stany Zjednoczone potwierdziły obawy Ukrainy związane z eskalacją ze strony Rosji - Kuleba

Stany Zjednoczone potwierdziły obawy Ukrainy związane z eskalacją ze strony Rosji - Kuleba

Ukrinform
Stany Zjednoczone potwierdziły dostępne na Ukrainie dane dotyczące możliwej eskalacji rosyjskiej agresji - powiedział minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kuleba podczas konferencji prasowej w Waszyngtonie, donosi korespondent Ukrinform.

„To, co widzieliśmy i słyszeliśmy w Waszyngtonie, jest zgodne z naszymi własnymi odkryciami, ale dodaje też pewne elementy, które ujawniają lepszy i bardziej wszechstronny obraz i wzmacniają nas obu” – powiedział Kuleba.

Podkreślił, że proces wymiany informacji między Stanami Zjednoczonymi a Ukrainą ma charakter dwustronny.

„Nie tylko Stany Zjednoczone podzieliły się swoją wizją sytuacji i rosyjskich wysiłków na rzecz eskalacji. Podzieliliśmy się również z naszymi amerykańskimi partnerami pewnymi elementami, w szczególności dotyczącymi sytuacji na Białorusi” – powiedział Kuleba.

Minister dodał, że Białoruś "jest prawdopodobną linią frontu, której nie można ignorować".

Przypomnijmy, w środę 10 listopada w Waszyngtonie odbyło się posiedzenie Komisji Partnerstwa Strategicznego Ukraina-USA, któremu przewodniczyli minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kuleba i sekretarz stanu USA Anthony Blinken. Podpisali oni wówczas Ukraińsko-amerykańską Kartę Partnerstwa Strategicznego, która wyznacza główne kierunki stosunków dwustronnych w kluczowych obszarach na nadchodzące dziesięciolecia.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-