Kuleba i Jermak rozmawiali o sytuacji na wschodzie Ukrainy z zastępcą sekretarza stanu USA

Kuleba i Jermak rozmawiali o sytuacji na wschodzie Ukrainy z zastępcą sekretarza stanu USA

Ukrinform
Minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kuleba i szef Kancelarii Prezydenta Andrij Jermak spotkali się w Waszyngtonie z zastępcą sekretarza stanu ds. politycznych Victorią Nuland - donosi w komunikacie Ministerstwo Spraw Zagranicznych, podaje Ukrinform.

Strony pozytywnie odnotowały, że strategiczne partnerstwo między Ukrainą a Stanami Zjednoczonymi zostało w tym roku znacznie wzmocnione dzięki wysiłkom przywódców obu krajów, prezydentów Wołodymyra Zełenskiego i Joe Bidena.

Rozmówcy omówili dalszą realizację priorytetów współpracy dwustronnej w ramach Komisji Partnerstwa Strategicznego Ukraina-USA, zwrócili uwagę na obecną sytuację bezpieczeństwa w Donbasie i wzdłuż granicy z Ukrainą.

Nuland zapewniła o niezachwianym poparciu USA dla suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy w obliczu trwającej agresji Rosji i dalszej euroatlantyckiej integracji Ukrainy i w Europie.

Przypomnijmy, w środę 10 listopada w Waszyngtonie odbyło się posiedzenie Komisji Partnerstwa Strategicznego Ukraina-USA, któremu przewodniczyli minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kuleba i sekretarz stanu USA Anthony Blinken. Podpisali oni wówczas Ukraińsko-amerykańską Kartę Partnerstwa Strategicznego, która wyznacza główne kierunki stosunków dwustronnych w kluczowych obszarach na nadchodzące dziesięciolecia.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-