Kuleba i Jermak rozmawiali o sytuacji na wschodzie Ukrainy z zastępcą sekretarza stanu USA

Kuleba i Jermak rozmawiali o sytuacji na wschodzie Ukrainy z zastępcą sekretarza stanu USA

Ukrinform
Minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kuleba i szef Kancelarii Prezydenta Andrij Jermak spotkali się w Waszyngtonie z zastępcą sekretarza stanu ds. politycznych Victorią Nuland - donosi w komunikacie Ministerstwo Spraw Zagranicznych, podaje Ukrinform.

Strony pozytywnie odnotowały, że strategiczne partnerstwo między Ukrainą a Stanami Zjednoczonymi zostało w tym roku znacznie wzmocnione dzięki wysiłkom przywódców obu krajów, prezydentów Wołodymyra Zełenskiego i Joe Bidena.

Rozmówcy omówili dalszą realizację priorytetów współpracy dwustronnej w ramach Komisji Partnerstwa Strategicznego Ukraina-USA, zwrócili uwagę na obecną sytuację bezpieczeństwa w Donbasie i wzdłuż granicy z Ukrainą.

Nuland zapewniła o niezachwianym poparciu USA dla suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy w obliczu trwającej agresji Rosji i dalszej euroatlantyckiej integracji Ukrainy i w Europie.

Przypomnijmy, w środę 10 listopada w Waszyngtonie odbyło się posiedzenie Komisji Partnerstwa Strategicznego Ukraina-USA, któremu przewodniczyli minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kuleba i sekretarz stanu USA Anthony Blinken. Podpisali oni wówczas Ukraińsko-amerykańską Kartę Partnerstwa Strategicznego, która wyznacza główne kierunki stosunków dwustronnych w kluczowych obszarach na nadchodzące dziesięciolecia.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-