Biuro Prezydenta opowiedziało o wynikach spotkania z Blinkenem

Biuro Prezydenta opowiedziało o wynikach spotkania z Blinkenem

zdjęcie
Ukrinform
Minister spraw zagranicznych Dmytro Kuleba i szef Kancelarii Prezydenta Andrij Jermak spotkali się z sekretarzem stanu USA Anthonym Blinkenem w ramach posiedzenia Komisji Partnerstwa Strategicznego Ukraina-USA w Waszyngtonie 10 listopada – donosi służba prasowa Prezydenta Ukrainy, informuje Ukrinform.

„Zwrócono uwagę na znaczenie podpisania odnowionej Karty Partnerstwa Strategicznego Ukraina-USA, która otwiera nowe perspektywy pogłębienia współpracy między oboma krajami, w szczególności w obszarach takich jak bezpieczeństwo i obrona, współpraca gospodarcza, ochrona praw człowieka i rozwój demokracji” - napisano.

Odnotowano, że uczestnicy spotkania wymienili poglądy na temat sytuacji bezpieczeństwa wokół Ukrainy. Blinken został poinformowany o sytuacji na wschodniej Ukrainie. Spotkanie podkreśliło znaczenie skoordynowanych działań na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa w regionie.

„Przedstawiciele Ukrainy przedstawili również swoje argumenty na temat obaw strony ukraińskiej w związku z realizacją projektu Nord Stream-2 oraz zagrożeń dla bezpieczeństwa Ukrainy i całej Europy” - poinformował serwis prasowy.

Przypomnijmy, 10 listopada minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kuleba i sekretarz stanu USA Anthony Blinken podpisali Ukraińsko-amerykańską Kartę Partnerstwa Strategicznego, która wyznacza główne kierunki stosunków dwustronnych w kluczowych obszarach na nadchodzące dziesięciolecia.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-