Przedwcześnie jest wyciągać wnioski na temat celów Rosji odnośnie wojsk na granicy – rzecznik Zełenskiego

Przedwcześnie jest wyciągać wnioski na temat celów Rosji odnośnie wojsk na granicy – rzecznik Zełenskiego

wideo
Ukrinform
Federacja Rosyjska dokonuje obecnie nie tyle zmian ilościowych, ile jakościowych w rozmieszczeniu swoich wojsk na granicy z Ukrainy - powiedział rzecznik prezydenta Serhij Nykyforow w komentarzu wideo na Facebooku, donosi Ukrinform.

„Federacja Rosyjska od dawna trzyma w pobliżu granic Ukrainy określone grupy wojsk. Ich charakter i działalność pozwalają na wyciągnięcie pewnych wniosków z ich powołania. Oczywiście są one pod obserwacją zarówno naszych służb specjalnych, jak i wywiadu naszych partnerów. „są pewne wzmocnienia - zarówno ilościowe, jak i jakościowe” – powiedział rzecznik głowy państwa.

Jego zdaniem takie zmiany wzbudziły niepokój międzynarodowych partnerów, co zaowocowało publikacją w zachodnich mediach. „Ale jest za wcześnie, aby wyciągać wnioski na temat konkretnych celów Rosji i możliwego rozwoju sytuacji na granicy” – powiedział Nykyforow.

Zapewnił też, że Ukraina ma pełną komunikację z partnerami na różnych szczeblach i jest gotowa reagować na wszelkie scenariusze.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-