Za opóźnienie spotkania w formacie normandzkim odpowiada tylko Rosja – Nykyforow

Za opóźnienie spotkania w formacie normandzkim odpowiada tylko Rosja – Nykyforow

wideo
Ukrinform
Wyłączną odpowiedzialność za opóźnienie negocjacji w formacie normandzkim ponosi strona rosyjska, gdyż Ukraina, Francja i Niemcy są gotowe do kontaktów na szczeblu ministrów i przywódców w najbliższej przyszłości - poinformował rzecznik prezydenta Serhij Nykyforow w komentarzu wideo na Facebooku, donosi Ukrinform.

„Jeśli chodzi o wczorajszy program „Wzglad z Bankowej”, w części o formacie normandzkim chodziło jedynie o kwestie czasu i poziomu kolejnych spotkań normandzkich. Sam format nie budzi żadnych wątpliwości. Jest to niezmienna platforma do zakończenia konfliktu w wschodniej Ukrainie. Moje słowa potwierdził dziś rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow. Wyłączną odpowiedzialność za opóźnienie w formacie normandzkim ponosi strona rosyjska” – powiedział Nykyforow.

Podkreślił, że Ukraina, Francja i Niemcy są gotowe do kontaktów na szczeblu ministrów i przywódców w najbliższej przyszłości.

„Uważamy, że istotą rozmów jest uzyskanie wyników. Jeśli strona rosyjska upiera się, że wynik powinien być znany przed rozmowami, stawia to pod znakiem zapytania sam proces negocjacji. Wzywamy Moskwę do współpracy. Donbas oczekuje pokoju i Rosja musi przyczynić się do tego. osiągnięcia” – dodał.

Przypomnijmy, spotkania w formacie normandzkim nie odbywały się od roku. Ostatni raz liderzy „Czwórki Normandzkiej” spotkali się na wideokonferencji w listopadzie 2020 roku. Wcześniej spotkali się w Paryżu w grudniu 2019 roku po trzyletniej przerwie.

7 listopada, sekretarz prasowy prezydenta Ukrainy w programie „Vzglyad s Bankova” kanału telewizyjnego „Dom” zauważył, że dalsze prace formatu normandzkiego z udziałem Ukrainy, Francji, Niemiec i Rosja jest pod znakiem zapytania.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-