Nykyforow - Kontynuacja pracy w ramach formatu normandzkiego stoi pod znakiem zapytania

Nykyforow - Kontynuacja pracy w ramach formatu normandzkiego stoi pod znakiem zapytania

Ukrinform
Pod znakiem zapytania stoi dalsze prace formatu normandzkiego z udziałem Ukrainy, Francji, Niemiec i Rosji - powiedział sekretarz prasowy prezydenta Ukrainy Serhij Nykyforow w programie „Wzglad z Bankowej” na antenie stacji telewizyjnej „Dom”, odpowiadając na pytania o możliwość dyskusji na temat ekologii na wschodzie w formacie normandzkim, donosi Ukrinform.

„Nie mam teraz jednoznacznej odpowiedzi. Sam format normandzki, jego kontynuacja to duże pytanie. Nie ma możliwości uzgodnienia kolejnego szczytu w formacie normandzkim na najwyższym szczeblu, nawet ministrowie się jeszcze nie spotkali. To znaczy, że nawet część polityczna, porządek polityczny formatu normandzkiego jest pod wielkim pytaniem, nie wspominając już o ekologii. W tej chwili nie ma odpowiedzi, chociaż jest to bardzo właściwy temat do dyskusji na wysokich szczeblach w formacie normandzkim” – wyjaśnił Nykyforow.

Przypomnijmy, spotkania w formacie normandzkim nie odbywały się od roku. Ostatni raz liderzy „Czwórki Normandzkiej” spotkali się na wideokonferencji w listopadzie 2020 roku. Wcześniej spotkali się w Paryżu w grudniu 2019 roku po trzyletniej przerwie.

Ukraina zauważyła, że obecny format normandzki jest nieskuteczny i opowiedziała się za włączeniem w proces negocjacyjny USA.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-