Okupanci wczoraj na Wschodzie 14 razy złamali zawieszenia broni – zginął 1 ukraiński żołnierz, a dwóch żołnierzy zostało rannych

Okupanci wczoraj na Wschodzie 14 razy złamali zawieszenia broni – zginął 1 ukraiński żołnierz, a dwóch żołnierzy zostało rannych

Ukrinform
7 listopada w strefie Operacji Sił Połączonych odnotowano 14 naruszeń zawieszenia broni przez okupantów, z których 4 z użyciem broni zakazanej przez Porozumienia mińskie - informuje centrum prasowe sztabu Operacji Sił Połączonych na Facebooku, donosi Ukrinform.

Pozycje ukraińskie zostały ostrzelane:

w pobliżu miejscowości Pawłopil – z przeciwpancernych i z automatycznych granatników,

w pobliżu miejscowości Hnutowe – z granatników i z broni strzeleckiej oraz z bezzałogowego statku powietrznego – zrzucono pociski WOG-17,

w pobliżu miejscowości Wodjane – z bezzałogowego statku powietrznego – zrzucono pociski WOG-17,

w pobliżu miejscowości Nowozwaniwka – z moździerzy kalibru 120 mm,

w pobliżu miejscowości Pryczepyliwka – z moździerzy kalibru 120 mm,

w pobliżu miejscowości Bołotne – z moździerzy kalibru 120 mm,

w pobliżu miejscowości Hranitne – z moździerzy kalibru 120 mm,

w pobliżu miejscowości Ługańskie – z granatników,

2 razy w pobliżu miejscowości Nowoługańskie – z broni strzeleckiej,

w pobliżu miejscowości Nyżniotepłe – z przeciwpancernych granatników,

w pobliżu miejscowości Pisky – z przeciwpancernych granatników,

w pobliżu miejscowości Zołote 4 – z granatników oraz z ciężkich karabinów maszynowych.

Ponadto w obwodzie ługańskim zarejestrowano lot wrogiego bezzałogowego statku powietrznego, prawdopodobnie Orlan-10, z przekroczeniem linii rozdzielenia.

W wyniku ostrzału zginął 1 ukraiński żołnierz, a dwóch żołnierzy zostało rannych. Żołnierze znajdują się w placówce medycznej. Stan zdrowia obu rannych jest zadowalający.

Od początku bieżącego dnia, rosyjskie siły okupacyjne nie złamały zawieszenia broni.

Aby zmusić wroga do wstrzymania ognia, nasi obrońcy otworzyli ogień w odpowiedzi, nie używając broni zabronionej przez Porozumienia mińskie.

Ukraińscy żołnierze kontrolują sytuację w rejonie działania Sił Połączonych w celu odparcia i powstrzymania agresji zbrojnej Federacji Rosyjskiej.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-