Kadrowy czwartek - Rada mianowała czterech ministrów

Kadrowy czwartek - Rada mianowała czterech ministrów

zdjęcie
Ukrinform
Na posiedzeniu plenarnym 4 listopada Rada Najwyższa mianowała czterech ministrów rządu Denysa Szmyhala – donosi Ukrinform.

W szczególności został mianowany:

Ołeksij Reznikow na stanowisko ministra obrony Ukrainy (273 głosy).

3 listopada Rada Najwyższa odwołała Andrija Tarana ze stanowiska ministra obrony. Tego samego dnia prezydent Wołodymyr Zełenski złożył w parlamencie wniosek o powołanie Reznikowa na to stanowisko.

Wcześniej Reznikow od marca 2020 r. był wicepremierem - ministrem reintegracji czasowo okupowanych terytoriów Ukrainy. 3 listopada parlament go zwolnił.

W latach 2008-2014 Reznikow był deputowanym rady miejskiej Kijowa VI kadencji. Od czerwca 2014 r. był członkiem Rady Miejskiej Kijowa VII kadencji. Został również wybrany na zastępcę mera - sekretarza Rady Miejskiej Kijowa. Od kwietnia 2016 r. do września 2018 r. pełnił funkcję zastępcy przewodniczącego Miejskiej Administracji Państwowej Kijowa.

We wrześniu 2019 został przedstawicielem Ukrainy w podgrupie politycznej Trójstronnej Grupy Kontaktowej. Od 5 maja 2020 r. - Pierwszy Zastępca Przewodniczącego ukraińskiej delegacji do TGK.

Iryna Wereszczuk na stanowisko wicepremiera - ministra ds. reintegracji czasowo okupowanych terytoriów Ukrainy (260 głosów).

3 listopada Rada Najwyższa odwołała Ołeksija Reznikowa ze stanowiska wicepremiera - ministra ds. reintegracji czasowo okupowanych terytoriów Ukrainy.

Iryna Wereszczuk jest deputowaną wybraną w przedterminowych wyborach parlamentarnych w lipcu 2021 r. z listy partii Sługa Narodu. Jest przewodniczącą Podkomisji Bezpieczeństwa Państwa i Obrony Rady Najwyższej ds. Bezpieczeństwa Narodowego, Obrony i Wywiadu. Kandydowała na stanowisko mera Kijowa w wyborach samorządowych w 2020 roku.

Pawło Riabikin na stanowisko ministra ds. przemysłu strategicznego (237 głosów).

Dzień wcześniej Rada zwolniła Oleha Uruskiego ze stanowiska wicepremiera - ministra ds. przemysłu strategicznego.

Tego samego dnia premier Denys Szmyhal złożył w parlamencie propozycję powołania na to stanowisko szefa Państwowej Służby Celnej - Pawła Riabikina.

Riabikin kieruje Państwową Służbą Celną od listopada 2020 r.

Julia Swiridenko na stanowisko pierwszego wicepremiera - ministra gospodarki (256 głosów).

3 listopada Ołeksij Łubczenko został zwolniony ze stanowiska pierwszego wicepremiera i ministra gospodarki.

Tego samego dnia premier Denys Szmyhal złożył w parlamencie wniosek o powołanie na to stanowisko zastępcy szefa Kancelarii Prezydenta Julii Swiridenko.

Swiridenko została wiceministrem we wrześniu 2019 r., a od lipca 2020 r. pierwszym wiceministrem rozwoju gospodarczego, handlu i rolnictwa. 22 grudnia 2020 r. dekretem prezydenta została powołana na zastępcę szefa Kancelarii Prezydenta.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-