Kadrowy czwartek - Rada mianowała czterech ministrów

Kadrowy czwartek - Rada mianowała czterech ministrów

zdjęcie
Ukrinform
Na posiedzeniu plenarnym 4 listopada Rada Najwyższa mianowała czterech ministrów rządu Denysa Szmyhala – donosi Ukrinform.

W szczególności został mianowany:

Ołeksij Reznikow na stanowisko ministra obrony Ukrainy (273 głosy).

3 listopada Rada Najwyższa odwołała Andrija Tarana ze stanowiska ministra obrony. Tego samego dnia prezydent Wołodymyr Zełenski złożył w parlamencie wniosek o powołanie Reznikowa na to stanowisko.

Wcześniej Reznikow od marca 2020 r. był wicepremierem - ministrem reintegracji czasowo okupowanych terytoriów Ukrainy. 3 listopada parlament go zwolnił.

W latach 2008-2014 Reznikow był deputowanym rady miejskiej Kijowa VI kadencji. Od czerwca 2014 r. był członkiem Rady Miejskiej Kijowa VII kadencji. Został również wybrany na zastępcę mera - sekretarza Rady Miejskiej Kijowa. Od kwietnia 2016 r. do września 2018 r. pełnił funkcję zastępcy przewodniczącego Miejskiej Administracji Państwowej Kijowa.

We wrześniu 2019 został przedstawicielem Ukrainy w podgrupie politycznej Trójstronnej Grupy Kontaktowej. Od 5 maja 2020 r. - Pierwszy Zastępca Przewodniczącego ukraińskiej delegacji do TGK.

Iryna Wereszczuk na stanowisko wicepremiera - ministra ds. reintegracji czasowo okupowanych terytoriów Ukrainy (260 głosów).

3 listopada Rada Najwyższa odwołała Ołeksija Reznikowa ze stanowiska wicepremiera - ministra ds. reintegracji czasowo okupowanych terytoriów Ukrainy.

Iryna Wereszczuk jest deputowaną wybraną w przedterminowych wyborach parlamentarnych w lipcu 2021 r. z listy partii Sługa Narodu. Jest przewodniczącą Podkomisji Bezpieczeństwa Państwa i Obrony Rady Najwyższej ds. Bezpieczeństwa Narodowego, Obrony i Wywiadu. Kandydowała na stanowisko mera Kijowa w wyborach samorządowych w 2020 roku.

Pawło Riabikin na stanowisko ministra ds. przemysłu strategicznego (237 głosów).

Dzień wcześniej Rada zwolniła Oleha Uruskiego ze stanowiska wicepremiera - ministra ds. przemysłu strategicznego.

Tego samego dnia premier Denys Szmyhal złożył w parlamencie propozycję powołania na to stanowisko szefa Państwowej Służby Celnej - Pawła Riabikina.

Riabikin kieruje Państwową Służbą Celną od listopada 2020 r.

Julia Swiridenko na stanowisko pierwszego wicepremiera - ministra gospodarki (256 głosów).

3 listopada Ołeksij Łubczenko został zwolniony ze stanowiska pierwszego wicepremiera i ministra gospodarki.

Tego samego dnia premier Denys Szmyhal złożył w parlamencie wniosek o powołanie na to stanowisko zastępcy szefa Kancelarii Prezydenta Julii Swiridenko.

Swiridenko została wiceministrem we wrześniu 2019 r., a od lipca 2020 r. pierwszym wiceministrem rozwoju gospodarczego, handlu i rolnictwa. 22 grudnia 2020 r. dekretem prezydenta została powołana na zastępcę szefa Kancelarii Prezydenta.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-