Ukraina podpisała ze Słowacją deklarację uznającą perspektywę europejską

Ukraina podpisała ze Słowacją deklarację uznającą perspektywę europejską

Ukrinform
Ukraina i Słowacja podpisały Deklarację uznającą europejską perspektywę państwa ukraińskiego – napisał prezydent Wołodymyr Zełenski na Twitterze, donosi Ukrinform.

„Słowacja stała się kolejnym państwem, z którym podpisano Deklarację o uznaniu europejskiej perspektywy Ukrainy” – powiedział szef państwa.

Zełenski poinformował też, że wspólnie z prezydent Słowacji Zuzaną Chaputovą omówili poparcie dla członkostwa Ukrainy w NATO i UE, współpracę w sferze energetycznej oraz sytuację bezpieczeństwa na wschodzie naszego kraju.

Przypomnijmy, Prezydent Wołodymyr Zełenski przebywał w Glasgow w Wielkiej Brytanii, gdzie odbywa się szczyt klimatyczny COP26.

W październiku Zełenski zapowiedział podpisanie dwustronnych deklaracji o europejskiej perspektywie Ukrainy z trzema innymi państwami członkowskimi UE.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-