Zełenski spotkał się z Merkel w Glasgow, aby porozmawiać o Donbasie i kryzysie energetycznym

Zełenski spotkał się z Merkel w Glasgow, aby porozmawiać o Donbasie i kryzysie energetycznym

zdjęcie
Ukrinform
Prezydent Wołodymyr Zełenski omówił z p.o. kanclerz Niemiec Angelą Merkel sytuację bezpieczeństwa na wschodniej Ukrainie oraz kryzys energetyczny w Europie.

Spotkanie odbyło się w kuluarach Konferencji Klimatycznej ONZ COP26 w Glasgow (Wielka Brytania), donosi Ukrinform powołując się na konto prezydenta na Twitterze.

"Podczas spotkania w Glasgow z Angelą Merkel omówiono obecną sytuację bezpieczeństwa w Donbasie i przebieg negocjacji w sprawie pokoju, kryzys energetyczny w Europie i sposoby jego przezwyciężenia, a także aktualne kwestie stosunków ukraińsko-niemieckich" – napisał Zełenski.

Konferencja klimatyczna COP-26 odbyła się 31 października w Glasgow i potrwa do 12 listopada.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-